Naturiq

Bio Brusnice sušené

Bio Brusnice sušenéZloženie: 100% Premium Bio Brusnice z Kanady, sladené s bio jablkovou šťavou + slnečnicový olej 1%.

Bio kvalita
Premiová trieda
Bez konzervantov a bez chemickej úpravy
Super šťavnaté
Pestované organickým spôsobom
Nedosládzané bielym alebo trstinovým cukrom, ale bio jablkovou šťavou
Vhodné na priamy konzum, pečenie alebo varenie

Tieto ekologicky pestované brusnice sú excelentné v prémiovej kvalite. Sladené sú len jablkovou šťavou, ktorá ma nižší GI. Vďaka organickému spôsobu pestovania a šetrnému sušeniu sú pocitovo  jemne sladké, s charakteristickým kyselkavým podtónom jablkovej štavy. Výborne sa hodia ako ingrediencia do rôznych receptov alebo na prípravu muesli. Ich chuť sa príjemne vyváži v spojení s orechmi alebo rôznymi semienkami a jadierkami. Hodia sa do raňajkových cereálnych zmesí alebo do tzv. trail mixov, čo sú zmesi rôzneho sušeného ovocia a orechov - ideálne na dni naplnené aktívnym pohybom vonku v prírode - ako zdroj rýchlej energie, vitamínov a minerálov. Častokrát sa používajú ako náhrada hrozienok. Ideálne sú do omáčok k mäsu, obzvlásť z diviny. Sú z nich skvelé mufiny (samozrejme z celozrnnej múky).

Brusnice sú často užívané so zámerom prevencie rôznych chorôb, najznámejšie ako napríklad zápal močových ciest alebo ochorenia prostaty, obzvlášť pokiaľ sa opakujú. Zmienky o brusniciach a ich preventívnych alebo liečivých účinkoch často nájdete v diskusných fórach. Sú tak isto hlavnou zložkou množstva liečivých prípravkov a liekov pre ich blahodarné účinky. Fytochemické látky obsiahnuté v brusniciach majú však aj množstvo iných benefitov pre zdravie:

10 dôvodov, prečo si dať brusnice:
 pri zápaloch močových ciest
 pri problémoch s ľadvinami a ľadvinovými kameňmi
plné vitamínov, hlavne vitamín C
vysoký obsah železa a vápnika
 reguluje cholesterol
ako prevencia rakoviny, hlavne prostaty
ako prevencia dentálnych probémov
podporujú mentálne zdravie
zlepšujú kondíciu pokožky
bohaté na antioxidanty
dobré pre respiračný systém

Podmienky skladovania: Tento produkt skladujte na suchom a tmavom mieste v uzatvorenom obale, alebo nádobe. Informácia o minimálnej dobe trvanlivosti je uvedená na obale výrobku.

Výrobok balí a distribuuje: NATURIQ s.r.o., Krivec 298, 96205 Hriňová