Naturiq

Morušový čaj a klitoria - sypaný

Morušový čaj a klitoria - sypaný

Nová dodávka čaju! Úroda Júl 2020.

Prémiový BIO čaj z morušových listov 90% + BIO Clitoria ternatea 10% (kvet)- sypaný / voľné listy.

Príprava: 5g čaju na 500ml vriacej vody. Lúhujeme 3-5 minút podľa chuti. Nálev má netradične intenzívnu tmavotyrkysovú farbu.

Výrobok balí a distribuuje: NATURIQ s.r.o., Krivec 298, 96205 Hriňová

Vychutnajte si jeho plnú chuť v najčistejšej a najlahodnejšej podobe. Voľné listy akcentujú dokonalú lahodnosť a sametovosť morušového čaju s klitóriou. Jeho vôňa vám môže pripomenúť čerstvo upečenú vanilkovú oblátku. Už pri prvých dúškoch má nálev očarujúcu, jemne sladkastú, komplexnú a harmonickú chuť, bez akejkoľvek známky horkosti v dozvuku chuti. Je to jeden z mála čajov, ktorý ponúka tak široký rozsah zaujímavých látok - rastlinné komponenty, vitamíny a minerály:

Klitória ternatea (Clitoria ternatea) rastlina z čeľade bôbovité (lat. Fabaceae), je to tropická rastlina južnej Ázie. Často sa pestuje ako okrasná rastlina. Je popínavá a dorastá až do 6 metrovej výšky. V čase kvitnutia je posiata modrými 3-4 cm kvetmi modrej farby. Klitória obohacuje pôdu o dusík. Zdravotné účinky Klitórie sú stáročiami overené v liečiteľstve Ajurvédskej medicíny pri liečbe depresie a pôsobí ako antistresový činiteľ.
Spojenie morušových listov a Klitórie vytvára kombináciu jedinečnosti. Nálev z morušových listov s Klitóriou má nádhernú tmavotyrkysovú farbu. Je vhodný na každodenné popíjanie napríklad ako večerný čaj na upokojenie mysle a pokojný spánok.

Najvýznamnejšie zložky, ktoré obsahujú morušové listy:

 DNJ (1-deoxynojirimycin)
 GABA (kyselina gama-aminomaslová)
 Fytosteroly
 Flavonoidy
 Vitamín A (retinol)
 Vitamín B (tiamín)
 Vitamín B (riboflavín)
 Vitamín C
 Vysoký podiel vápnika, draslíka, magnézia a železa

Ľudia milujúci čaj vedia, že pravidelné a dlhodobé pitie čaju ich telesný aj duševný stav obohacuje.

Morušové listy sú pestované na BIO farme. Je to biologicky čisté pestovanie, ktoré vylučuje používanie akýchkoľvek umelých hnojív a pesticídov, taktiež antibiotík, a v žiadnom prípade nie sú prípustné geneticky modifikované rastliny. Vďaka výhradne prírodnému spôsobu pestovania moruše a precízne šetrnému spôsobu zaobchádzania s rastlinami pri a po zbere, sa prejavujú účinky tohto čaju v čisto prírodnej forme a sile bez najmenšej obavy o svoje zdravie z nežiadúcich účinkov cudzorodých látok ako napríklad pridané farbivá, konzervačné látky alebo umelé ochucovadlá a pridaný cukor. Jednoducho je to čaj v tej najčistejšej forme.

Neobsahuje kofein -> vhodný ako čaj na večer taktiež pre deti a seniorov

 

Podmienky skladovania: Tento produkt skladujte na suchom a tmavom mieste v uzatvorenom obale, alebo nádobe. Informácia o minimálnej dobe trvanlivosti je uvedená na obale výrobku.

Výrobok balí a distribuuje: NATURIQ s.r.o., Krivec 298, 96205 Hriňová