Naturiq

Morušový čaj a klitoria - sypaný

Morušový čaj a klitoria - sypaný
ÚRODA Jún 2018

Prémiový BIO čaj z morušových listov 90% + BIO Clitoria ternatea 10% (kvet)- sypaný / voľné listy.

Príprava: 5g čaju na 500ml vriacej vody. Lúhujeme 3-5 minút podľa chuti. Nálev má netradične intenzívnu tmavotyrkysovú farbu.

Vychutnajte si jeho plnú chuť v najčistejšej a najlahodnejšej podobe. Voľné listy akcentujú dokonalú lahodnosť a sametovosť morušového čaju s klitótiou. Jeho vôňa vám môže pripomenúť čerstvo upečenú vanilkovú oblátku. Už pri prvých dúškoch má nálev očarujúcu, jemne sladkastú, komplexnú a harmonickú chuť, bez akejkoľvek známky horkosti v dozvuku chuti. Je to zároveň jeden z mála čajov, ktorý ponúka tak široký rozsah zdravotných benefitov. Je doslova nabitý rôznymi zdraviu prospešnými látkami:

Klitória ternatea (Clitoria ternatea) rastlina z čeľade bôbovité (lat. Fabaceae), je to tropická rastlina južnej Ázie. Často sa pestuje ako okrasná rastlina. Je popínavá a dorastá až do 6 metrovej výšky. V čase kvitnutia je posiata modrými 3-4 cm kvetmi modrej farby. Klitória obohacuje pôdu o dusík. Zdravotné účinky Klitórie sú stáročiami overené v liečiteľstve Ajurvédskej medicíny pri liečbe depresie a pôsobí ako antistresový činiteľ. Svojimi účinkami vplýva na zlepšenie pamäťových schopností.
Spojenie morušových listov a Klitórie vytvára kombináciu jedinečnosti. Nálev z morušových listov s Klitóriou má nádhernú tmavotyrkysovú farbu. Vhodný je pri stresových situáciach a náročných dňoch v práci. Je určený tiež aj na každodenné popíjanie napríklad ako večerný čaj na upokojenie mysle a pokojný spánok.

Najvýznamnejšie zložky, ktoré obsahujú morušové listy:

DNJ (1-deoxynojirimycin) -> potláča vstrebávanie cukru do krvi po jedle. Je vhodný pre ľudí s diabetes mellitus. Pomáha pri riadení znižovania hmotnosti.

GABA (gamma aminobutyric acid)-> pomáha optimalizovať krvný tlak, predchádza hypertenzii a podporuje hlboký spánok

Fytosteroly -> pomáhajú pri znižovaní rizika aterosklerózy regulovaním cholesterolu

Flavonoidy -> účinné antioxidanty, ktoré bránia vzniku krvných zrazenín. Regenerujú a spevňujú cievy. Pomáhajú pri prevencii rakovinového bujnenia.

Vitamín A (retinol) -> pre zdravé oči, kosti a zuby

Vitamín B (tiamín) -> dôležitý pre metabolizmus cukrov a optimálne využitie energie

Vitamín B (riboflavín) -> dôležitý pre dobrý stav kože, očí a funkciu srdca. Tiež má vplyv na metabolizmus sacharidov

Vitamín C -> potrebný na reguláciu metabolizmu aminokyselín, udržiavanie pevnosti cievnych stien a odstraňovanie voľných radikálov

Vysoký podiel vápnika, draslíka, magnézia a železa -> obzvlásť dôležité minerály pre ľudí s diabetom, osteoporózou, srdcovo-cievnymi chorobami a anémiou

Najlepší účinok je možné dosiahnuť pravidelným a dlhodobým pitím čaju.

Morušové listy sú pestované na BIO farme. Je to biologicky čisté pestovanie, ktoré vylučuje používanie akýchkoľvek umelých hnojív a pesticídov, taktiež antibiotík, a v žiadnom prípade nie sú prípustné geneticky modifikované rastliny. Vďaka výhradne prírodnému spôsobu pestovania moruše a precízne šetrnému spôsobu zaobchádzania s rastlinami pri a po zbere, sa prejavujú účinky tohto čaju v čisto prírodnej forme a sile bez najmenšej obavy o svoje zdravie z nežiadúcich účinkov cudzorodých látok ako napríklad pridané farbivá, konzervačné látky alebo umelé ochucovadlá a pridaný cukor. Jednoducho je to čaj v tej najčistejšej forme.

Neobsahuje kofein -> vhodný ako čaj na večer taktiež pre deti a seniorov