Naturiq

Morušový čaj a jazmín - sypaný

Morušový čaj a jazmín - sypanýÚRODA september 2019 - posledné balenia na sklade. Tento druh čaju už viac nebude dostupný. Prosím všimnite si novinku. Morušové listy s citrónovou trávou - úroda júl 2020

Prémiový BIO čaj z morušových listov 90% + BIO jazmínové kvety 10% - sypaný / voľné listy.

Príprava: 5g čaju na 500ml vriacej vody. Lúhujeme 3-5 minut podľa chuti. Dlhšie lúhovaný nálev má intenzívnu tmavozelenu farbu a výdatne hutnú vôňu podobnú vôni vianočnej oblátky a nasladkastú chuť.

Charakteristická vôňa jazmínu pôsobí v tomto čaji proti stresu nielen cez zmysly, ale aj vnútorne na upokojenie tráviaceho ústrojenstva, proti nervovému vypätiu a kŕčom. Vychutnajte si jeho podmanivú upokojujúcu plnú chuť, ideálne ako večerný čaj. Kvety jazmínu sú pestované na priľahlých políčkach v okolí morušovníkov. Už pri prvých dúškoch má nálev očarujúcu, jemne sladkasto-orieškovú, komplexnú a harmonickú chuť, bez akejkoľvek známky horkosti v dozvuku chuti.

Čím sú  morušové listy pre Vás dobré? Je to jeden z mála čajov, ktorý ponúka tak široký rozsah zaujímavých látok - rastlinné komponenty, vitamíny a minerály:

 DNJ (1-deoxynojirimycin)
 GABA (kyselina gama-aminomaslová)
 Fytosteroly
 Flavonoidy
 Vitamín A (retinol)
 Vitamín B (tiamín)
 Vitamín B (riboflavín)
 Vitamín C
 Vysoký podiel vápnika, draslíka, magnézia a železa

Morušové listy sú pestované na BIO farme. Je to biologicky čisté pestovanie, ktoré vylučuje používanie akýchkoľvek umelých hnojív a pesticídov, taktiež antibiotík, a v žiadnom prípade nie sú prípustné geneticky modifikované rastliny. Vďaka výhradne prírodnému spôsobu pestovania moruše a precízne šetrnému spôsobu zaobchádzania s rastlinami pri a po zbere, sa prejavujú účinky tohto čaju v čisto prírodnej forme a sile bez najmenšej obavy o svoje zdravie z nežiadúcich účinkov cudzorodých látok ako napríklad pridané farbivá, konzervačné látky alebo umelé ochucovadlá a pridaný cukor. Jednoducho je to čaj v tej najčistejšej forme.

Neobsahuje kofein - čaj je vhodný aj na večerné pitie a taktiež pre deti a seniorov

Andrejov postreh: "Tento čaj mi pripomína príjemná chvíle strávené v Juhovýchodnej Ázii. Vôňu jazmínu milujem, je skutočne upokojujúca. Po náročnom dni mi šálka tohto čaju a kniha zaručia pokojný spánok."

Podmienky skladovania: Tento produkt skladujte na suchom a tmavom mieste v uzatvorenom obale, alebo nádobe. Informácia o minimálnej dobe trvanlivosti je uvedená na obale výrobku.

Výrobok balí a distribuuje: NATURIQ s.r.o., Krivec 298, 96205 Hriňová