Naturiq

Bio Mini figy sušené

Bio Mini figy sušenéZloženie: 100% Premium Bio Mini figy Raw. Ekologické pestovanie v Iráne.

Bio kvalita
Premiová trieda
Raw kvalita na slnku sušené
Bez pridaných látok a bez konzervantov
Výborné pre deti ako odmena namiesto cukríkov
Použitie ako sladký snack bohatý na vlákninu

Tieto figy majú príjemne žuvačkový charakter so sladkým báječným vnútrom. Pestované organickým spôsobom, ktorý v žiadnom prípade nepripúšťa umelé hnojivá alebo konzervanty. Nie su presladené.

Baby figy su pripravené na priame vyjedanie z vrecka. Nelepia sa. Majú hladkú suchú kožu. Zabezpečia rýchly prísun energie s vysokým podielom vlákniny. Jesť sa môžu bez úpravy, alebo sa môžu ešte nasekať na drobnejšie a vhodiť do vašich cereálnych raňajok - vločiek, alebo ako súčasť vašich receptov na koláče. Ak Vy alebo Vaše zuby preferujú mäkkšie figy, je možné ich namočiť vo vode na niekoľko minút aby ich pokožka zmäkla.

Čerstvé figy obsahujú stopové množstvá niekoľkých dôležitých živín, ale primárnou hodnotou je množstvo vlákniny, draslíka a ľahko dostupnej energie, ktorú poskytujú.
Figy su excelentný zdroj energie, ktorá pochádza z cukru. Je to jednoduchý cukor, ktorý je ich prirodzenou súčasťou, avšak vďaka veľkému množstvu prítomnej vlákniny je tento cukor uvolňovaný postupne v malých balíčkoch, čím pomáha k pomalému dávkovaniu do krvi.
Sušené figy - viac ako 60% obsiahnutej vody sa pri vysúšaní odparuje na slnku. Výsledkom je, že sušené figy su koncentrovaným zdrojom vlákniny, živín a energie ako ich čerstvý variant. Približne deväť sušených fíg vám dodá okolo 190 kalórií, asi 2,5g proteínov, menej ako 1g tuku, a 48g uhľohydrátov.
Tých istých deväť sušených fíg poskytne približne 29% dennej dávky vlákniny, 14 percent dennej potrebnej dávky vitamínu K a tiež tak isto draslíka, po 12 percent dennej hodnoty magnézia a vápnika, a 8 percent dennej dávky železa.

10 dôvodov na konzumáciu mini fíg:
účinné laxatívum
regulujú krvný tlak
bohaté na antioxidanty
obsahujú "pomalý" cukor vhodný pre diabetikov
ako prevencii rakoviny
zlepšujú vitalitu
priemerné GI sušených fíg je 61
pomáhajú anemikom
majú vysoký obsah vápnika a draslíka
pre zdravé srdce
čistia telo od toxínov

 

Podmienky skladovania: Tento produkt skladujte na suchom a tmavom mieste v uzatvorenom obale, alebo nádobe. Informácia o minimálnej dobe trvanlivosti je uvedená na obale výrobku.

Výrobok balí a distribuuje: NATURIQ s.r.o., Krivec 298, 96205 Hriňová