Naturiq

Recepty    Muesli    keramika    RAKU    Sušené ovocie    ted    video    čaj    moruša    superpotraviny    

tags: Muesli, 
2736  

26/7/15

6 tipov ako si vybrať to správne muesli

Muesli je vynálezom švajčiarskeho lekára Maximiliana Birchen-Bennera, ktorý tak trochu predbehol svoju dobu a snažil sa pacientom ukazovať benefity zdravèho stravovania pre ich celkový zdravotný stav. Prvé ozajstné muesli zložené z ovsených vločiek, orieškov a jabĺk a bolo pod jeho dohľadom servírované práve v nemocnici v Zürichu, kde pôsobil.

Viactags: Muesli, 
3163  

24/3/15

KÚPU MUESLI SI STAROSTLIVO PREMYSLITE

Veľa ľudí aj výskumov hovorí o dôležitosti raňajok ako kľúčovom štarte do dňa, dodávajúcom potrebnú energiu a živiny. Aj v našich končinách sa konzumujú cereálne raňajky, hoci väčšina si predstaví len ovsené vločky. Trh sa za posledných 20 rokov výrazne obohatil a v regáloch obchodných reťazcov nájdeme množstvo cereálnych raňajok a muesli. Zdá sa, že vybrať si spomedzi nich bude jednoduchá voľba. Ale nemusí to tak byť.

Viac2807  

19/1/15

EZO-fest 2015 KOŠICE

Hotelová akadémia, Južná trieda 10, Košice 8.5.2015 - piatok 11:00-19:00, 9.5.2015 - sobota 8:30-18:30 Viac než 70 vystavovateľov Vstup na výstavu,trhy je zadarmo.

Viac3589  

20/10/14

ČAJOVÁ KERAMIKA

Čaj. Čaj a obrad. Rituál s obradom. Spôsob prípravy, ktorý nejde vypustiť. Chuť čaju najlepšie vynikne keď sa pripravuje do keramiky. Hlina má tisíc podôb a asi rovnaký počet možností ako ju vypáliť. Dokonca aj nevypálená keramika existuje. Keramika RAKU patrí k čaju asi najviac. Pochádza z Japonska, kde býval a ešte stále je súčasťou čajového obradu. RAKU vzniká zo šamotovej hliny, alebo z pocelánu.

Viactags: naturiq, 
2380  

14/10/14

AJ NATURIQ JE PREDSA LEN ČLOVEKOM.....

... chodí, dýcha, spí, býva, číta, robí, maká, pije, papá a aj ... :) a aj všetky tie druhé veci, ktoré sa robia potom - napríklad pred spaním... Áno niekedy sa aj Naturiq modlí :)

Viactags: zuby, 
2913  

14/9/14

ZDRAVÉ JEDLO PRE ZUBY - ZDRAVÉ ZUBY PRE JEDLO

Bežný deň. Ráno vstanem. Dám si raňajky. Umyjem si zuby. Šoférujem. Idem do práce,...Pip-Pip..., sms zo zubnej ordinácie, „... objednajte sa na preventívnu prehliadku...“, naposledy som tam bol pred rokom. A predtým?...Ojojój... chodieval som tam hádam každý mesiac. Od jednotiek po osmičky. Napravo, naľavo, horný rad aj dolný... Prečo to tak bolo?

Viac3164  

10/9/14

ČO SÚ TO SUPERPOTRAVINY?

Sú to zväčša potraviny rastlinného pôvodu (ale napríklad aj niektoré ryby alebo mliečne výrobky), ktoré sú nutrične bohaté a tým zdraviu prospešné pre človeka. Hoci neexistuje žiadna oficiálna vedecká definícia pojmu superpotravina, sú to potraviny, ktoré svojim zložením a obsahom látok pozitívne vplývajú na zdravie organizmu. Tieto potraviny môžu byť bohaté na vitamíny, minerály, vlákninu, stopové prvky, antioxidanty, fytochemikálie a iné živiny. Často sa stretnete s výrazom v angličtine "superfood".

Viac20143  

10/9/14

MORUŠA BIELA, ČAJ Z JEJ LISTOV A JEHO ÚČINKY

Morus alba, na Slovensku známa ako moruša biela, je rýchlo rastúci strom dosahujúci výšku 10-20 metrov. Jej zdokumentovaná história siaha viac ako 3000 rokov dozadu do severnej Číny, odkiaľ pravdepodobne pochádza. Jej presný pôvod presne nepoznáme, keďže precestovala pol sveta cez Strednú Áziu po orientálnej ceste korenia a dostala sa až do Európy a dnes sa pestuje po celom svete. Za jej rozšírenie môže jednak priadka morušová, ktorá spriada hodvábne vlákna, a jednak aj sladké plody, ktoré chutia hádam ešte lepšie sušené. Málokto však v Európe vie, že aj listy moruše bielej sú pre človeka jedlé.

Viac9079  

4/9/14

Čo je zlé na našom potravinovom systéme

Viac