Naturiq

2214  

15/2/15

PORRIDGE - NETRADIČNE ZDRAVÁ KAŠA Z VLOČIEK

Na preklenutie tohto predjarného obdobia, kedy hladiny minerálov a stopových prvkov v našich telách dosahujú svoje celoročné minimá, je vhodné zaradiť do nášho jedálnička recepty, ktoré nám tento deficit vynahradia a navyše sú veľmi chutné. Jeden takýto recept Vám prinášame. Je to (nielen) raňajková KAŠA - PORRIDGE. Jednoduchá príprava. Bohatá chuť. Zabojujte proti jarnej únave.

 

 

Recept počíta so 4 osobami pri raňajkovom stole. Ingrediencie:

750 ml vody
250 ml mlieka (ak netolerujete laktózu použite 250 ml jablkového džúsu alebo vody)
175 g bio vločiek - ovsené, špaldové, ražné
100 g strúhanej mrkvy
80 g bio sušených hrozienok, brusníc, alebo sušených jabĺk
3/4 čajovej lyžičky mletej škorice
štipka mletého muškátového oriešku
kto má doma vanilku môže pridať
25 g kokosových prúžkov alebo strúhaný kokos
1 polievková lyžica kôry z chemicky neošetreného pomaranča

Vodu s mliekom (džúsom) privedieme k varu v hrnci. Pridáme vločky, mrkvu, sušené ovocie, škoricu, muškátový oriešok, vanilku a varíme na miernom ohni 20-25 minút. Stačí občas zľahka premiešať, aby sa neprilepilo. Odstavíme z ohňa a na záver vmiešame nalámané kokosové prúžky alebo strúhaný kokos a pomarančovú kôru. Necháme prikryté odpočinúť ešte 5 minút a môžete si užívať lahodnú chuť tejto kaše. Hrozienka a brusnice dodajú kaši dostatok sladkosti, ale niektorým z vás nemusí stačiť, tak si pridajte med, alebo sirup podľa vlastnej chuti napríklad: javorový, brezový, agáve.....

Ak sa vám aj náhodou stalo, že z kaše zostalo, dá sa uložiť v chladničke ešte 5 dní. Pri jej zohrievaní pridajte trochu vody.

.....Enjoy what's good!

comments powered by Disqus